Mýty o vlasech

Pokud chodíte pravidelně ke kadeřnici, vyhnete se sice ošklivě roztřepeným konečkům vlasů ale dlouhých vlasů takhle určitě nedocílíte. Ať udělate se svými konečky cokoli, nemůže to ovlivnit cibulku, ze která vlas vyrůstá. Vlasy mají svou přirozenou, biologicky určenou rychlost růstu a obecnou strukturu. To jak rychle nebo pomalu rostou, je dáno geneticky.


Věříte, že když se bude každý večer poctivě česat, dočkáte se lesklé hřívy? To je nesmysl. Přílišné česání je naopak nevhodné – vlasy oslabuje a jsou rychleji mastné.


Vlasy by se neměly česat mokré


Mokré vlasy jsou velice náchylné na poškození. Nejvhodnějším nástrojem na rozčesání vlasů po umytí šamponem a kondicionérem je hřeben s širokými nebo vysokými zuby. Kartáči se vyhněte, dokud Vám vlasy téměř neuschnou. Pokud chcete použít kartáč při foukání mokrých vlasů, vyberte si model s průduchy s co nejmenším počtem zubů.


Svazování vlasů omezuje vznik lupů


Většina lidí si myslí že když svazují vlasy do copu, zamezí vzniku lupů. Vznik lupů tím neovliníte ale alespoň ve svázaných vlasech jsou lupy méně viditelné, protože mají menší možnost spadnout z vlasů na oblečení. Tato skutečnost může být jedním z důvodů, proč se tento mýtus traduje. Nebylo však nikdy dokázáno, že nošení určitého účesu opravdu omezuje vznik lupů nebo pomáhá na tento problém.


 01-08-2016
www.hledamkadernictvi.cz

Chcete dostávat informace o akcích v kadeřnictvích ve Vašem městě?

Zanechte nám svůj email

Zavři